Tisková zpráva " Boganův pohár 2009" a v sekci fotogalerie fotografie

03.06.2009 00:04

 Report Boganův pohár

více na www.militarygame.cz

 

Opět po roce 22. až 24. května 2009 se v zařízení Speciálního domova mládeže Chotěšice uskutečnil k uctění památky pana Mgr. Bohumila Šmída již druhý ročník celorepublikového turnaje lidí s mentálním postižením v paintballu s názvem Boganův pohár 2009.

 

Akce se zúčastnilo sedm týmů. Každý tým se skládal ze
tří střelců a jednoho trenéra (i v případě letošního ročníku výhradně z trenérek). Turnaje se zúčastnili tyto týmy:

Kladiva z Chotěšic – trenérka Evča

Kobry z Chotěšic – trenérka Lucka

Tygři z Chotěšic – trenérka Míša

Žraloci z Poděbrad – trenérka Péťa

Škorpióni z Rakovníka – trenérka Markétka

Pouštní orli z Rakovníka – vítězná trenérka Petra

Veteráni z Brandýsa nad Labem – trenérka Martina

 

 

Po pátečním příjezdu, tradiční bouřce na úvod a ubytování všech účastníků následoval slavnostní nástup za zvuku národní hymny a vztyčení vlajky. Po školení všech bojovníků v bezpečné obsluze výstroje a výzbroje, následovala malá praktická ukázka ve střelecké zdatnosti pod názvem „Střel si svoji vedoucí“. Po exhibici v kličkování některých vedoucí, následovalo poklidné seznamovací sezení a přípravy na sobotní turnaj. Sobotní ráno bylo plné turnajového očekávání. Samotný turnaj se pak konal na polovině fotbalového hřiště, jež bylo pro bezpečnost diváků obehnáno bezpečnostní sítí. V prostoru hřiště bylo rozmístěno devatenáct nafukovacích překážek a uprostřed vlajka. Úkolem hráčů bylo získat vlajku a nenechat se u toho zasáhnout gelovou kuličkou vystřelenou nepřítelem. Na regulérnost celého klání opět dohlíželo a patronaci nad turnajem převzalo občanské sdružení Military Game. Na rozdíl od prvního ročníku, zde byla drobná úprava a to, že trenéři nedoprovázeli své bojovníky přímo po herním prostoru, ale byli vykázáni za bezpečnostní sít, tudíž celá taktika hry spočívala na samostatnosti klientů. Celkem proběhlo 21 vzájemných zápasů v délce jednoho zápasu okolo tří minut. Samotní klienti projevili oproti loňskému ročníku překvapivý pokrok. Nejen že se střelci poměrně dobře vyrovnali s faktem, že jejich vedoucí není na místě probíhající hry, ale byli již schopni drobných samotných rozhodnutí, základní taktiky a výkonů směrem k vítězství. O zkvalitnění družstev svědčí i samotná bodová tabulka. O některá umístění se dělilo více týmů a výherce nebyl překvapivě tým domácích Chotěšických, jenž má k dispozici kvalitního trenéra, ale překvapivě tým z Ráčku, který Chotěšickým vyfoukl první místo a oplatil jim tak semifinálovou porážku z loňského roku.

 

Po skončení turnaje byl na pořadu dne guláš z polní vojenské kuchyně, připravovaný pod taktovkou Lucky. Po pořádném nášupu z kanónu a slehnutí oběda si pak každý mohl vybrat doplňkovou soutěžní disciplínu. Byla připravena ostrostřelba pod vedením kpt. Svěceného, či odminování plážového vojelbalového hřiště pod vedením kpt. Kance. Nutno vyzdvihnout, že cenu za ostrostřelby si po právu zasloužil Ondřej Veselý z Chotěšic.

Volná chvilka, než se zpracují data ohledně turnaje, byla vyplněna plážový volejbalem, a mírumilovnou hrou „Smahni Mgáče“, kdy se klienti statečně postavili v paintballu proti MG, nejuznávanějšímu týmu v military paintballu v ČR, a nemilosrdně zvítězili 8:2. Nutno podotknou, že někteří účastníci turnaje projevili mnohem více odvahy než slavná úderná jednotka MG. Vyhlášení výsledků se pak neslo ve velkém očekávání. Slavnostní vyhlášení výsledků vedl president turnaje kpt. Marek Šmíd. Mimo krásně broušených pohárů z dílny sklářského mistra Květoslava Bobra obdržel každý z bojovníků vojenský tlumok za který patří poděkování Petrovi a Láďovi z oddělení Jízdní Policie Praha. V tlumoku pak každý našel sladkosti, polní lahve, es-šálky, bojové ponožky, military oblečení darované WHshopem Berouni a spoustu dalších drobností nutných k přežití do příštího ročníku. Ceny byly předány, uznání bylo vyjádřeno velkým potleskem a nezbývalo tedy nic jiného, než druhý ročník Boganova poháru slavnostně ukončit nástupem a s rozkazem „vlajce čest“ uložit  Českou státní vlajku. Po slavnostní ceremonii, byla připravena pod dozorem Mariana Pudmarčíka grilovaná kýta, pivo jako křen a kofola jako nejsladší polibek. Večer nám přijela na kytaru zahrát kapela Jožina a Norberta Jiráskových. Aby toho všeho nebylo dost, kluci z MG po soumraku zorganizovali střelbu z RPG, což byl ten nestylovější ohňostroj, který si Boganův pohár 2009 mohl přát.

 

Turnaje se zúčastnilo 32 lidí s mentálním postižení, a přibližně stejný počet rotujících organizátorů. Účast na turnaji byla beplatná. Náklady na turnaj činily 13.161,- Kč. To je důkaz, že za málo peněz je i v době celosvětové krize možné pořídit hodně muziky. Stačí jen dobrá vůle a parta kamarádů.

Turnaj byl organizová Speciálním domovem mládeže Chotěšice a podpořen sponzory ve formě hmotných darů i ve formě služeb. Bez jejich podpory a přiložených rukou by se tato akce neobešla. Děkujeme tímto jménem účastníků s mentálním postižením za krásný víkend:

 

Military Game,o.s. – gulášek z polní kuchyně, kuličky při turnaji, zapůjčení minohledačky, RPG, sladkosti, plnění CO2, soudcování turnaje a všemožná fyzická pomoc, včetně garance regulérnosti, bezpečnosti a legrace na turnaji – www.militarypaintball.cz

 Ladislav Nágl – zapůjčení nafukovacích překážek a ochranné sítě, značkovačů a masek – www.hrajpaintball.cz

 Speciální domov mládeže Chotěšice – ubytování, stravování, pitný režim, trička s výšivkou, ceny pro účastníky (ponožky, knihy…), kuličky pro turnaj, stavba hřiště – www.sdmchotesice.cz

 Handicap centrum Srdce, o.p.s. – finanční dar 13.161,-Kč z vlastního výdělku samotných účastníků z chráněné dílny

 Sklářská dílna Květoslav Bobr – výroba turnajových pohárů

 Oddíl jízdní policie Praha (Petr, Láďa) – tlumoky, es-šálky, polní lahve a presentační materiály

 WHshop Beroun – military oblečení a šátky pro účastníky turnaje – www.whshop.cz

 Jožin a Norbert Jiráskovi – kytarový večer, přírodní mošty pro pitný režim – www.jirasek.cz

 Restaurace Dallas (Patrik) – výčepní zařízení, pivo a kofola

 Keramické studio Lucie Stehlíkové – originální medaile

 Mimo tyto jednotlivé sponzory patří velký dík všem, kteří jsou v dnešní uspěchané době ochotní věnovat svůj čas a sílu pro druhé. Výjimečné poděkování také patří Markovi Šmídovi, jenž jako prezident turnaje příjemně vtipným slovem provázel celým turnajem.

 Bojovníci o Boganův pohár 2009 „POZOR“! Do dalšího ročníku „POHOV, ROZCHOD“!

 Zapsali a užili si to s Vámi Honza Cihlář a Michal Šmíd

Kontakt

Handicap centrum Srdce, o.p.s.

reditel@hcsrdce.cz

Ostende 88, Poděbrady 290 01

325642027
728180180

Vyhledávání

 

Nejbližší odběr bude v Srdíčku dne

5.9.2010 v 8:00 hod.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si www stránky zdarma!Webnode